המלצות

המלצתה של לילך סיגן:
אתם אולי מכירים את מאירה, שבין יתר מעלליה היא אושיית פייסבוק רצינית, אבל אני רוצה לספר על החוויה האישית שלי איתה, אחרי שחרשתי איתה את כל הארץ בסבבי חנויות עם הספר שלי ״כפיות״.

בשבילי היא קודם כל – חוויה מתקנת. כשהוצאתי את הספרים הקודמים שלי הייתי נתקפת חרדה מטורפת בכל פעם שהייתי נכנסת לרדיוס של 100 מטר מחנות ספרים כלשהי. להיכנס? להסתכל? לשאול איך הולך? להסתכן בזה שלא ידעו מי אני בכלל? הייתי קופאת ובסוף מוותרת ופשוט מעדיפה להמשיך בדרכי ולא לדעת.. אשכרה.
אבל מאירה, מסתבר, היא לא רק סופרת, אלא יזמית בנשמתה.
ולא רק יזמית בנשמתה אלא בולדוזרית.

ועל אף כל היכולות שלה לקדם דברים ביעילות, היא בכל זאת (וסליחה מראש על הקלישאה) בן אדם. רגישה, מצחיקה, מבינה, אינטליגנטית, אחת כזאת שכל חוויה איתה נרשמת בסוף בחוויה טובה.

יש לה המון ידע וניסיון בשוק, והיא מצד אחד צנועה ולא עפה על עצמה, ומצד שני משתפת ללא הרף בכל פרט ידע שאספה במשך חייה. בסופו של כל סבב חנויות, הרגשתי שעשיתי עבודת שטח אמיתית שכל כך קל להזניח ולשכוח כמה היא חשובה כשמוציאים ספר, ומעבר לכך – שלמדתי משהו. היא יודעת מה מניע את מנהלי החנויות והמוכרים, היא מכירה את הצרכים של הרשתות ומנגד את ה״רגשי״ של הסופרים, ועם כל עשרות שנות ניסיוני בעיתונות ובשוק הספרים, היא =92ם עזרה לי להתמקד, ולבנות את תקציר הספר המעניין והממצה בשישה משפטים.

מקצוענית, לכל הדעות.

אבל הכי חשוב – כיפית, מספקת שירות שדרוש לסופרים כמו אוויר לנשימה, ונותנת מעצמה את כל הנשמה.
לילך סיגן – סופרת

***

המלצתו של יובל אברמוביץ':
אחת החוליות החשובות בתהליך מכירת הספרים ומפגש בין הקהל ליצירה הם המוכרים בחנויות הספרים. סבבי הביקור בחנויות עם מאירה הוא תהליך קריטי בקידום ספר וחשיפתו לאנשים שעשויים לחשוף אותו
הלאה. כן, ברור שניתן לעשות את זה גם לבד, אבל עם מאירה כל העניין הופך ליותר קל.
אין צורך לנחש עם מי צריך לדבר, לאן צריך לבוא, מתי ומה להגיד. מאירה דואגת להכל ועושה זאת בצורה מושלמת.
יובל אברמוביץ – סופר, בעל הוצאת ספרים "הרשימה", עיתונאי, שחקן ויזם.

***

המלצתה של סיגל מזרחי, 
לעבוד עם מאירה זה לעבוד עם מקצוענית. אפשר לסמוך עליה שכל מה שהיא מבטיחה יתבצע על הצד הטוב ביותר עם המון אהבה. עם מאירה יש את ההרגשה שתמיד מקבלים הרבה מעבר. אין הרבה אנשים כמוה, לעבוד איתה זו פשוט חוויה.
סיגל – הבעלים של הוצאת סיגליות

***

המלצתה של ורד שנבל:
העבודה עם מאירה הייתה תענוג אמיתי. האמונה, הליווי, התמיכה, הפרגון הענקי והמקצוענות הבלתי מתפשרת. אני ממליצה עליה בחום.
ורד שנבל – סופרת

***

המלצתה של רוני גלבפיש:
אחד הקשיים המרכזיים בהוצאת ספר, בעיקר אם מוציאים אותו בהוצאה עצמית (אבל לא רק), הוא הצורך לקבל החלטות רבות בתחומים שונים ורבים שכסופרים לא תמיד יש לנו את הידע הנדרש להבין את המשמעויות מאחורי כל החלטה כזו.
על מאירה אפשר לסמוך בעיניים עצומות. היא יודעת מה היא עושה והעצות שלה שוות זהב. היא מכירה את עולם הספרים מכל כיוון אפשרי ויודעת לתת לנו הסופרים את זווית הראיה שחסרה לנו. שרותי הייעוץ שלה והליווי בחנויות הספרים עשויים לחסוך לסופרים טעויות רבות וגם כסף. בנוסף לכל היא מהממת, אבל זה רק בונוס.
רוני גלבפיש – סופרת ומנחת סדנאות כתיבה

***

המלצתה של קרן פרידור:
בשיחת הטלפון הראשונה שלי למאירה, הייתי מלאה בחששות והיסוסים
כי היו לי רק חלקים מפוזרים של הספר שאני כותבת.
"בטח, תשלחי לי." ענתה לי מאירה והקול שלה נסך בי בטחון ואהבה שהיו שם לאורך כל הדרך בה מאירה מלווה אותי.
מאירה היקרה ליוותה את תהליך הכתיבה במהלך כמה גרסאות, עד שכתב היד היה מוכן להגשה להוצאות לאור.

לאורך כל הדרך, מאירה ידעה להוביל את הסיפור ואותי, ברגישות ובמקצועיות אל המקומות המדויקים. תמיד בסבלנות,

תמיד באהבה ועם החיוך שמאיר את הלב וסייעה לי להגשים את החלום שלי בדרך הכי מושלמת שיכולתי לבקש אי פעם.

כשהגיעה ההודעה המשמחת שכתב היד שלי התקבל בהוצאת "דני ספרים", הראשונה ששלחתי לה הודעה היא מאירה כמובן.
היא התרגשה כל כך, מעומק הלב, בשותפות לב אמתית וכנה❤
המפגש עם מאירה הוא עבורי חוויה של תיקון והעצמה, חוויה שאני מברכת עליה בכל יום – למצוא אשת מקצוע כל כך כנה, אוהבת, רגישה שאוהבת ונושמת ספרים וסיפורים.
בימים אלה כשהספר שלי בעריכה לקראת הוצאתו לאור, אני מחכה ומצפה לבלות אתה ימים בסבבים בחנויות ולבשל לנו מטעמים ופינוקים ?
וכמו שאני כותבת לה תמיד –
איזה מזל שיש אותך בעולם, איזה מזל יש לי שפגשתי אותך?
קרן פרידור
19.6.18 

 

***

המלצתה של אורית לוי:

מאירה המאירה,אחרי ששלחתי את הטיוטה הראשונית של הספר שלי למספר חברים קרובים ולאחר שכולם שיבחו את הספר, הבנתי שאני צריכה להתקדם ולקבל ביקורת עניינית מאיש מקצוע בתחום.

בעקבות המלצה של חבר יקר, שלחתי אלייך את הספר והייתי במתח והתרגשות עד לפגישה איתך. כל כך רציתי שתאהבי את הספר ותתני לי מין אור ירוק שאני בדרך הנכונה.

אני זוכרת שהגעת לפגישה ועוד לפני שהתיישבת בשולחן אמרת לי "טוב, אין ספק שאת יודעת איך לכתוב" והלב שלי קיפץ מרוב התרגשות. במשך כל הפגישה איתך הרגשתי כמה אכפת לך ממני, כמה את אוהבת את הספר ועד כמה חשוב לה לכוון אותי לדרך הנכונה. בשום סיטואציה אחרת, אני לא יכולה לדמיין את עצמי יוצאת לדרך ללא הפגישה איתך.

בסיום הפגישה אמרת לי "את חייבת להוציא את הספר הזה" ואין לך מושג כמה שהמשפט הזה ליווה אותי לאורך כל התהליך. ולכן חשוב לי לומר לך עכשיו תודה… תודה על כל ההכוונה החשובה, תודה שעזרת לי ללטש ולדייק את הספר שלי. תודה! אני מודה לך על כך! המשיכי להפיץ את הטוב שלך ואת הטוב שבך.

?

בהערכה רבה,
אורית לוי

***

המלצה שלומית אשר

המלצה של דורון שנער